Drewno, Łyko i Kolory

Potrzebny pomysł na oryginalne ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy? Kwiaty na Dzień Matki albo Babci, które przetrwają dziesiątki lat? Twoja klasa może zrobić to wszystko własnoręcznie w półtorej godziny…

Drewno, Łyko i Kolory to autorski warsztat, podczas którego uczniowie mogą własnymi rękami wykonać niesamowite ozdoby z ekologicznego materiału, jakim jest barwione drewno osikowe. Występuje w dwóch wariantach: uczestnicy mogą stworzyć kwiaty albo ozdoby choinkowe.

Zajęcia stanowią doskonałe ćwiczenie manualne i dokonują swoistego przełomu w umysłach dzieci. Nagle kilka ruchów zręcznych paluszków powoduje, że z drewna (które przecież powinno być twarde!) powstają dzieła sztuki.

Każdy przedmiot, który stworzymy w czasie zajęć, możemy zabrać do domu, by sprawić przyjemność najbliższym, albo pozostawić w klasie, gdzie będą służyły za ozdobę podziwianą przez wszystkich gości. A jeśli zdecydujecie się sprzedać ozdoby na szkolnym bożonarodzeniowym kiermaszu… ruch przy stoisku macie jak w banku!

Wiek: od 1. klasy szkoły podstawowej wzwyż.
Czas trwania: 90 minut.
Wielkość grupy: Do 25 osób.
Terminy: Ustalane indywidualnie.
Miejsce: Sala lekcyjna lub warsztatowa na terenie Krakowa lub do 20 km od jego granic. Możliwa sala poza szkołą za dodatkową opłatą.
Zapytaj o termin
Zapisz się teraz poprzez maila na adres dorota@zmyslywlesie.pl lub wiadomość na Facebooku!