Lekcja z leśnikiem

Jak doświadczyć lasu, nie wychodząc z sali i nie rezygnując z realizacji programu? Dzięki lekcji prowadzonej przez leśnika, podczas której możemy zobaczyć m.in. kolekcję owadów, piór, ptasich jaj czy też dotknąć prawdziwego poroża!

Prowadząca zajęcia jest leśnikiem – specjalistką, która oprócz realizacji wybranego tematu z podstawy programowej dostarczy uczniom garść ciekawostek, obali leśne mity i odpowie na najbardziej dociekliwe pytania. Posiada dar opowiadania w sposób intrygujący, budzący w słuchaczach potrzebę kontaktu z przyrodą. Podczas zajęć prezentuje zgromadzone kolekcje leśnych eksponatów: nasiona, gablotę z owadami, poroża, pióra, ptasie jaja, odlewy tropów z żywicy, domki dla owadów czy budki lęgowe. Posiłkuje się również multimediami – kolorowymi tablicami, filmami edukacyjnymi oraz nagraniami odgłosów zwierząt.

To wszystko razem sprawia, że każda lekcja z Panią Leśnik jest wyjątkowa i niezapomniana, a klasy, które do tej pory odwiedziła, chciałyby ją widzieć na zajęciach częściej!

Wiek: Klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej.
Czas trwania: 45 minut.
Wielkość grupy: Do 30 osób.
Terminy: Ustalane indywidualnie.
Miejsce: Sala lekcyjna lub warsztatowa na terenie Krakowa lub do 20 km od jego granic.
Zapytaj o termin
Zapisz się teraz poprzez maila na adres dorota@zmyslywlesie.pl lub wiadomość na Facebooku!

Lista tematów: