Lekcja z leśnikiem

Jak doświadczyć lasu, nie wychodząc z sali i nie rezygnując z realizacji programu? Dzięki lekcji prowadzonej przez leśnika, podczas której możemy zobaczyć m.in. kolekcję owadów, piór, ptasich jaj czy też dotknąć prawdziwego poroża!

Dla grup zorganizowanych

Prowadząca zajęcia jest leśnikiem – specjalistką, która oprócz realizacji wybranego tematu z podstawy programowej dostarczy uczniom garść ciekawostek, obali leśne mity i odpowie na najbardziej dociekliwe pytania. Posiada dar opowiadania w sposób intrygujący, budzący w słuchaczach potrzebę kontaktu z przyrodą. Podczas zajęć prezentuje zgromadzone kolekcje leśnych eksponatów: nasiona, gablotę z owadami, poroża, pióra, ptasie jaja, odlewy tropów z żywicy, domki dla owadów czy budki lęgowe. Posiłkuje się również multimediami – kolorowymi tablicami, filmami edukacyjnymi oraz nagraniami odgłosów zwierząt.

To wszystko razem sprawia, że każda lekcja z Panią Leśnik jest wyjątkowa i niezapomniana, a klasy, które do tej pory odwiedziła, chciałyby ją widzieć na zajęciach częściej!

Dla kogo: Dzieci przedszkolne (od 5. roku życia) oraz szkolne (klasy 1-8)
Gdzie: Sala lekcyjna na terenie Krakowa
Czas trwania: 45 minut
Wielkość grupy: Od 15 do 25 osób (dla mniejszych grup cena jak za 15 osób)

Rezerwuję!

Tematy zajęć

Skrzydlaci przyjaciele: Ciekawostki z życia ptaków

Skrzydlaci przyjaciele: Ciekawostki z życia ptaków

Czy znacie takie ptaki jak puszczyk, sójka, jemiołuszka, sikorka, kowalik czy dzięcioł? Ich śpiew wypełnia otoczenie, a barwy i odcienie upierzenia wzbudzają w nas zachwyt. Zamieszkują lasy, łąki, parki i miasta, a ich obecność możemy obserwować przez cały rok.

Które z nich latają bezszelestnie? Obecność których ptaków oznacza, że las jest silny i zdrowy? W gnieździe którego można znaleźć ok. 2 tysięcy piórek? Na zajęciach odkryjemy przed Wami te i inne tajemnice!

Bioróżnorodność w świecie owadów

Bioróżnorodność w świecie owadów

Najliczniejszą i najbardziej różnorodną grupą zwierząt na świecie są owady. Chociaż są niewielkie, to umiejętności, którymi się posługują, to wcale nie taki drobiazg! Warto przyjrzeć im się bliżej.

Czy brudnica mniszka mieszka w klasztorach, a korniki pod korą? Czy kłopotek czarny faktycznie sprawia kłopoty? A może biegacze biorą udział w zawodach? Co jelonek rogacz ma wspólnego z jeleniem? Z nami świat leśnych owadów stanie przed Wami otworem!

Od nasionka do drzewa

Od nasionka do drzewa

Czy wiecie, że rośliny mogą podróżować na odległe przestrzenie i że jest to możliwe dzięki nasionom i owocom? Mogą im w tym pomóc zwierzęta, woda czy wiatr, a może się to odbyć samoczynnie.

Nasiona drzew i krzewów są różnej wielkości i różnych kształtów w zależności od gatunku. Jak to jest, że z takiego małego nasionka wyrasta ogromne drzewo? Co się robi z nasionami w szkółkach i czy nasiona mogą iść do SPA? Na zajęciach poznacie odpowiedzi na te i inne pytania. Pokażemy Wam też mnóstwo prawdziwych nasion!

Śladami i tropami przez las

Śladami i tropami przez las

Kiedy spacerujemy po lesie czy parku lub wypoczywamy nad wodą, nie zawsze uda nam się zobaczyć zwierzę. Nie znaczy to jednak, że ich tam wcale nie ma! Na pewno są, i to często bliżej, niż nam się wydaje…

Skąd to wiemy? Po tropach i śladach. Na zajęciach poznamy wiele ciekawych przykładów śladów oraz tropów, a także dotkniemy prawdziwego poroża!

Co otrzymujesz?

  • 45 minut opowieści o lesie z pierwszej ręki – od leśnika 🙂
  • Realizację fragmentu podstawy programowej
  • Pokaz związanej z tematem kolekcji leśnych eksponatów
  • Pokaz multimediów – tablic edukacyjnych, filmów lub nagrań odgłosów zwierząt
  • Świetny wstęp do tego, co najwięcej nas nauczy – zajęć w lesie
  • Promocyjną cenę przy zamówieniu większego cyklu leśnych zajęć
  • Doświadczenie, którego nie zapewni żaden podręcznik!

Polecamy serdecznie Panią Dorotę i jej zajęcia – bo to coś zupełnie innego, niż wszystko, w czym uczestniczyliśmy do tej pory

— Monika

Nie przegap żadnego wydarzenia – obserwuj nas na Facebooku!