Akademia Alchemików

8-10 lat 11-13 lat

Akademia Alchemików

8-10 lat 11-13 lat

Witajcie, adepci alchemii. Dziś rozpoczniecie swoją podróż przez świat niesamowitych ziół, wywarów i mikstur. W ramach Akademii, której mam zaszczyt być przedstawicielem, odbędziecie krótkie, podstawowe szkolenie zakończone egzaminem. Jeśli pomyślnie przejdziecie wszystkie próby, otrzymacie certyfikat Czeladnika Alchemii…

W tej przygodzie wcielicie się w adeptów, którzy zamierzają zdobyć pierwsze szlify alchemicznej praktyki. Wyposażeni w kociołki i inne rekwizyty wspólnie wyruszymy na wyprawę do lasu – jednego z głównych miejsc pracy alchemika. Mistrzyni Alchemii poprowadzi nas na poszukiwania magicznych składników, z których być może nawet uda nam się sporządzić wyjątkową esencję o unikalnym działaniu!

Kiedy: Od kwietnia do czerwca
Gdzie: Las Wolski

Zapytaj o termin

Blackout: Świat bez Prądu

11-13 lat Dorośli

Blackout: Świat bez Prądu

11-13 lat Dorośli

Jest 2030 rok. Rozbłysk słoneczny sprawił, że wszystkie urządzenia na świecie przestały działać. Komputery, akumulatory, lodówki, telefony… Nie ma transportu między kontynentami. Ponieważ w miastach brakuje żywności, ludzkość przeniosła się do lasów. Wy jesteście jedną z tych grup. Zaczyna się Wasza walka o przetrwanie…

W tej przygodzie wcielicie się w ludzi próbujących przetrwać całkowite odcięcie Ziemi od energii elektrycznej. W nowej rzeczywistości będziecie musieli odnowić więź człowieka z przyrodą, zdobyć do niej zaufanie i przeżyć dzięki niej, nie dając się zabić. Stworzycie prymitywną mapę, poznacie jadalne i trujące rośliny, nauczycie się skradać do zwierzyny… Wasz los leży w Waszych rękach. Powodzenia!

Kiedy: Od kwietnia do października
Gdzie: Las Wolski, Lasy Tynieckie, możliwy inny las

Zapytaj o termin

Na tropie Skarbu Azteków

8-10 lat 11-13 lat Dorośli

Na tropie Skarbu Azteków

8-10 lat 11-13 lat Dorośli

Półwysep Jukatan. Podczas wykopalisk archeologicznych profesor Dagmara Sulińska odnajduje dziwny fragment mapy z jeszcze dziwniejszym oznaczeniem. Błysk w jej oczach może oznaczać tylko jedno. Gdzieś w okolicy czeka na odkrycie skarb. Skarb pozostawiony przez pewną tajemniczą, starożytną nację…

Przenieście się w czasie i przestrzeni. Odczytajcie mapę Azteków. Podążajcie szlakiem tajemnic. Rozwiążcie starożytne zagadki. Odgadnijcie kod i otwórzcie magiczne zamki. Odnajdźcie miejsce ukrycia skarbu. Wykorzystajcie całą swoją wiedzę, aby złamać pieczęć ostatniej skrzyni i posiąść skarb Azteków!

Kiedy: Od kwietnia do października
Gdzie: Las Wolski

Zapytaj o termin

Zakazany Las

11-13 lat

Zakazany Las

11-13 lat

Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu. Przechodzący obok lasu chłopiec przyuważył czające się na jego skraju magiczne patyczaki, a obok – srebrzystą krew jednorożca. Zaniepokojeni mieszkańcy pobliskich wiosek wezwali brygadę znawców czarodziejskich stworzeń, aby pomogli im zbadać i wygnać mrok, jaki ogarnął ich las.

Przygoda w klimacie pełnym magii, mroku i tajemnic. Wybierz się na niesamowitą wędrówkę pomiędzy drzewami. Sprawdź, czyje oczy bezustannie cię obserwują. Odnajdź ślady magicznych stworzeń – zarówno przyjaznych, jak i wrogich. Naucz się, jak przegnać te drugie, aby te pierwsze mogły znów żyć bezpiecznie. Zamknij magiczną pieczęć i przywróć równowagę w Zakazanym Lesie!

Kiedy: Od kwietnia do października
Gdzie: Lasy Tynieckie

Zapytaj o termin

Legenda Czterech Wędrowców

8-10 lat 11-13 lat

Legenda Czterech Wędrowców

8-10 lat 11-13 lat

Świat był kiedyś inny. Bardziej żywy. Bardziej baśniowy, magiczny. Pełen magicznych stworzeń, tańczących kamieni, zwierząt mówiących ludzkim głosem… Drzew śpiewających pradawne pieśni o czasach pełnych chwały…
Aż nadeszła zima.

Zamknij oczy i obudź się w wyjątkowym, baśniowym świecie. Wejdź do niego przez tajemne, leśne wrota. Podążaj śladami Wędrowców, odnajdź wszystkie wskazówki i zbadaj przyczyny nastania milczącej, magicznej zimy. Poczuj mistyczny rytm lasu i wykorzystaj go, żeby złamać zaklęcie ciążące na krainie. Przekrocz granice fikcji i dowiedz się, jak dokarmiać zwierzęta zimą. Poznaj Legendę Czterech Wędrowców i stwórz swoją własną!

Kiedy: Zima – im więcej śniegu, tym lepiej!
Gdzie: Las Wolski

Zapytaj o termin

Uczniowie Twardowskiego

11-13 lat

Uczniowie Twardowskiego

11-13 lat

Mistrz Twardowski zaginął. Zniknął, przepadł, zapadł się pod ziemię. Tymczasem król Zygmunt August żąda powtórnego widzenia ze swą zmarłą żoną Barbarą. Z braku czarnoksiężnika władca zwraca się z tym zadaniem do jego uczniów. Ci zaś, nie wiedząc, jak powtórzyć rytuał, ruszają na poszukiwania Mistrza. O jego zniknięcie podejrzewają pewnego diabła…

Przygoda oparta na końcowej części legendy o Twardowskim z domieszką elementów wierzeń słowiańskich. Wciel się w jednego z uczniów Twardowskiego i wyrusz na przygodę w poszukiwaniu Mistrza. Wykorzystuj magiczną moc przyrody dookoła ciebie. Odkrywaj tajemne leśne przejścia. Poznaj plejadę polskich diabłów i dowiedz się, który z nich maczał palce w zniknięciu czarownika. Wreszcie rozwikłaj zagadkę, z którą zmagało się kilka pokoleń legendopisarzy!

Kiedy: Od kwietnia do września
Gdzie: Zakrzówek

Zapytaj o termin

Zagadka Klanu Tygrysa

8-10 lat 11-13 lat

Zagadka Klanu Tygrysa

8-10 lat 11-13 lat

W lesie, do którego się udamy, mieszkają dzikie koty. Co miesiąc, o pełni księżyca, wszystkie gromadzą się w pobliżu Garbatej Matki i rozmawiają. Podczas ostatniego zgromadzenia przerażone szepty kotów Klanu Zbocza głosiły, jakoby mityczny Klan Tygrysa powrócił… A kilka dni później wszyscy zniknęli. Cały klan. Tak po prostu.

Wciel się w dzielnego kociego wojownika, członka jednego z trzech pradawnych Klanów. Stań się częścią elitarnego patrolu. Wybierz się na wyprawę pełną zapachów, dźwięków i tajemniczych znaków. Szukaj wskazówek, które poprowadzą Cię szlakiem przepowiedni i legend. Wspieraj resztę patrolu ponad klanowymi podziałami – tylko działając razem, możecie rozwiązać zagadkę i zagwarantować kotom trwały pokój.

Kiedy: Od marca do listopada
Gdzie: Sikornik

Zapytaj o termin

Dziedzictwo Sylwanitów

11-13 lat Dorośli

Dziedzictwo Sylwanitów

11-13 lat Dorośli

Dawno, dawno temu na nie tak odległej planecie Shirin-Yoku podobno istniał zakon zwany Sylwanitami. Byli oni wojownikami i mędrcami, stali na straży dobra i porządku, a swą siłę czerpali z Mocy Lasu. Przepełniała ona każdą komórkę ich ciała, czuli ją wszystkimi zmysłami. W każdym razie ślad po nich zaginął, a ich zdolności to być może tylko legenda. Jednak w każdej legendzie jest ziarno prawdy…

Wejdźcie na pokład statku wyobraźni i dołączcie do ekspedycji badającej losy Sylwanitów. Odkrywajcie las przy pomocy zmysłów i wyostrzcie je, aby wyłapać każdy szczegół. Pozwólcie się poprowadzić tajemniczej sile i artefaktom starożytnego zakonu. Zachowajcie otwarte umysły i przygotujcie się na niezwykłe spotkanie… a być może komuś z Was uda się połączyć z Mocą Lasu.

Kiedy: Od marca do października
Gdzie: Las Wolski, Lasy Tynieckie, możliwy inny las

Zapytaj o termin

Akademia Alchemików II: Wiedza w Kamieniu Zaklęta

Premium 8-10 lat 11-13 lat

Akademia Alchemików II: Wiedza w Kamieniu Zaklęta

Premium 8-10 lat 11-13 lat

Trwa kolejny rok przygotowań adeptów do laurów Mistrza Alchemii. Mistrzyni Nefaris obwieszcza swoim uczniom, że zamiast zajęć zabiera ich na ważną misję. Muszą kogoś odnaleźć – kogoś, kto kiedyś żył w przyjaźni z Akademią. Nagrodą za to będzie zdobycie unikalnej wiedzy na temat minerałów… ale czego adepci będą musieli dokonać w zamian?

Wcielcie się w adeptów, którzy zamierzają rozszyfrować alchemiczne zagadki. Podążajcie ścieżką alchemicznych znaków i otwórzcie wrota do innego wymiaru. Sporządźcie prawdziwe, mineralno-roślinne amulety. Użyjcie alchemicznych narzędzi, aby stworzyć wyjątkową esencję o unikalnym działaniu… i odnajdźcie „smocze jaja”!

Kiedy: Od kwietnia do października
Gdzie: Lasy Tynieckie

Zapytaj o termin

Yggdrasil

Premium 11-13 lat Dorośli

Yggdrasil

Premium 11-13 lat Dorośli

Dzisiejszego poranka wstało krwawe słońce. Walkiria Mist odczytała to jako złą wróżbę. Chwilę później zobaczyła pierwszy znak tego, co się miało wydarzyć. Pod drzewem, pod którym trenowała poprzedniego dnia, pojawił się szkielet. Zupełnie jakby leżał tam od setek lat. Obok zaś, w zakrwawionym mieszku, znalazła dziwną wiadomość. W takim dniu mogło zdarzyć się wszystko… włącznie z końcem świata.

Przekraczając próg lasu, przekroczcie próg mitu i znajdźcie się w krainie Wikingów u skraju Ragnaroku. Spotkajcie wojów w pradawnych strojach i stańcie z nimi ramię w ramię. Poddajcie się pradawnym zwyczajom, eliksirom i wróżbom, aby zobaczyć przyszłość. Zdecydujcie, komu można ufać, i stańcie po właściwej stronie. Przekonajcie do współpracy postaci z nordyckich legend i ocalcie świat przed Zmierzchem Bogów!

Zobacz trailer

Scenariusz we współpracy z grupą Tyr Hird.

Kiedy: Od października do lutego
Gdzie: Lasy Tynieckie

Zapytaj o termin