Leśna Przygoda – scenariusze do wyboru

Akademia Alchemików

Witajcie, adepci alchemii. Dziś rozpoczniecie swoją podróż przez świat niesamowitych ziół, wywarów i mikstur. W ramach Akademii, której mam zaszczyt być przedstawicielem, odbędziecie krótkie, podstawowe szkolenie zakończone egzaminem. Jeśli pomyślnie przejdziecie wszystkie próby, otrzymacie certyfikat Czeladnika Alchemii…

W tej przygodzie wcielicie się w adeptów, którzy zamierzają zdobyć pierwsze szlify alchemicznej praktyki. Wyposażeni w kociołki i inne rekwizyty wspólnie wyruszymy na wyprawę do lasu – jednego z głównych miejsc pracy alchemika. Mistrzyni Alchemii poprowadzi nas na poszukiwania magicznych składników, z których być może nawet uda nam się sporządzić wyjątkową esencję o unikalnym działaniu!

Idealny czas: Kwiecień, początek maja; wrzesień, październik
Idealny las: Las Wolski

Zapytaj o termin

2030 Blackout: Świat bez Prądu

Jest 2030 rok. Rozbłysk słoneczny sprawił, że wszystkie urządzenia na świecie przestały działać. Komputery, akumulatory, lodówki, telefony… Nie ma transportu między kontynentami. Ponieważ w miastach brakuje żywności, ludzkość przeniosła się do lasów. Wy jesteście jedną z tych grup. Zaczyna się Wasza walka o przetrwanie…

W tej przygodzie wcielicie się w ludzi próbujących przetrwać całkowite odcięcie Ziemi od energii elektrycznej. W nowej rzeczywistości będziecie musieli odnowić więź człowieka z przyrodą, zdobyć do niej zaufanie i przeżyć dzięki niej, nie dając się zabić. Stworzycie prymitywną mapę, poznacie jadalne i trujące rośliny, nauczycie się skradać do zwierzyny… Wasz los leży w Waszych rękach. Powodzenia!

Idealny czas: Od kwietnia do października
Idealny las: Las Wolski, Lasy Tynieckie

Zapytaj o termin

Na tropie Skarbu Azteków

Półwysep Jukatan. Podczas wykopalisk archeologicznych profesor Dagmara Sulińska odnajduje dziwny fragment mapy z jeszcze dziwniejszym oznaczeniem. Błysk w jej oczach może oznaczać tylko jedno. Gdzieś w okolicy czeka na odkrycie skarb. Skarb pozostawiony przez pewną tajemniczą, starożytną nację…

Przenieście się w czasie i przestrzeni. Odczytajcie mapę Azteków. Podążajcie szlakiem tajemnic. Rozwiążcie starożytne zagadki. Odgadnijcie kod i otwórzcie magiczne zamki. Odnajdźcie miejsce ukrycia skarbu. Wykorzystajcie całą swoją wiedzę, aby złamać pieczęć ostatniej skrzyni i posiąść skarb Azteków!

Idealny czas: Od kwietnia do października
Idealny las: Las Wolski

Zapytaj o termin

Zakazany Las

Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu. Przechodzący obok lasu chłopiec przyuważył czające się na jego skraju magiczne patyczaki, a obok – srebrzystą krew jednorożca. Zaniepokojeni mieszkańcy pobliskich wiosek wezwali brygadę znawców czarodziejskich stworzeń, aby pomogli im zbadać i wygnać mrok, jaki ogarnął ich las.

Przygoda inspirowana światem Harry’ego Pottera w klimacie pełnym magii i tajemnic. Wybierz się na niesamowitą wędrówkę pomiędzy drzewami. Sprawdź, czyje oczy bezustannie cię obserwują. Odnajdź ślady magicznych stworzeń – zarówno przyjaznych, jak i wrogich. Naucz się, jak przegnać te drugie, aby te pierwsze mogły znów żyć bezpiecznie. Zamknij magiczną pieczęć i przywróć równowagę w Zakazanym Lesie!

Idealny czas: Od kwietnia do października
Idealny las: Lasy Tynieckie

Zapytaj o termin

Legenda Czterech Wędrowców

Świat był kiedyś inny. Bardziej żywy. Bardziej baśniowy, magiczny. Pełen magicznych stworzeń, tańczących kamieni, zwierząt mówiących ludzkim głosem… Drzew śpiewających pradawne pieśni o czasach pełnych chwały…
Aż nadeszła zima.

Zamknij oczy i obudź się w świecie inspirowanym stworzoną przez C. S. Lewisa Narnią. Wejdź do niego przez tajemne, leśne wrota. Podążaj śladami Wędrowców, odnajdź wszystkie wskazówki i zbadaj przyczyny nastania milczącej, magicznej zimy. Poczuj mistyczny rytm lasu i wykorzystaj go, żeby złamać zaklęcie ciążące na krainie. Przekrocz granice fikcji i dowiedz się, jak dokarmiać zwierzęta zimą. Poznaj Legendę Czterech Wędrowców i stwórz swoją własną!

Idealny czas: Zima – im więcej śniegu, tym lepiej!
Idealny las: Las Wolski

Zapytaj o termin

Uczniowie Twardowskiego

Mistrz Twardowski zaginął. Zniknął, przepadł, zapadł się pod ziemię. Tymczasem król Zygmunt August żąda powtórnego widzenia ze swą zmarłą żoną Barbarą. Z braku czarnoksiężnika władca zwraca się z tym zadaniem do jego uczniów. Ci zaś, nie wiedząc, jak powtórzyć rytuał, ruszają na poszukiwania Mistrza. O jego zniknięcie podejrzewają pewnego diabła…

Przygoda oparta na końcowej części legendy o Twardowskim z domieszką elementów wierzeń słowiańskich. Wciel się w jednego z uczniów Twardowskiego i wyrusz na przygodę w poszukiwaniu Mistrza. Wykorzystuj magiczną moc przyrody dookoła ciebie. Odkrywaj tajemne leśne przejścia. Poznaj plejadę polskich diabłów i dowiedz się, który z nich maczał palce w zniknięciu czarownika. Wreszcie rozwikłaj zagadkę, z którą zmagało się kilka pokoleń legendopisarzy!

Idealny czas: Od kwietnia do września
Idealny las: Zakrzówek

Zapytaj o termin

Zagadka Klanu Tygrysa

W lesie, do którego się udamy, mieszkają dzikie koty. Co miesiąc, o pełni księżyca, wszystkie gromadzą się w pobliżu Garbatej Matki i rozmawiają. Podczas ostatniego zgromadzenia przerażone szepty kotów Klanu Zbocza głosiły, jakoby mityczny Klan Tygrysa powrócił… A kilka dni później wszyscy zniknęli. Cały klan. Tak po prostu.

Przygoda inspirowana serią o Wojownikach autorstwa Erin Hunter. Wciel się w dzielnego kociego wojownika. Stań się częścią elitarnego patrolu. Wybierz się na wyprawę pełną zapachów, dźwięków i tajemniczych znaków. Szukaj wskazówek, które poprowadzą Cię szlakiem przepowiedni i legend. Wspieraj resztę patrolu ponad klanowymi podziałami – tylko działając razem, możecie rozwiązać zagadkę i zagwarantować kotom trwały pokój.

Idealny czas: Od marca do listopada
Idealny las: Sikornik

Zapytaj o termin