Leśna przygoda

Leśna Przygoda to fabularny spacer, który niewiarygodnie angażuje uczniów. Idealne rozwiązanie na luźniejsze dni pod koniec roku, w miejsce kolejnego wyjścia do kina.

Podczas Leśnych Przygód stawiamy przede wszystkim na emocje i zanurzenie uczestników w temacie spaceru. Składa się on z serii powiązanych zadań, które prowadzą klasę do realizacji celu określonego w scenariuszu: znalezienia skarbu, stworzenia alchemicznego notatnika, przetrwania w świecie bez prądu… Całość jest prowadzona przy pomocy storytellingu z wykorzystaniem możliwości, jakie daje nam sceneria – las.

To najbardziej rozrywkowa z naszych propozycji, a do tego dostarcza ogromnej wartości edukacyjnej i rozwojowej. Znaczna część zadań wymaga poszukiwań w terenie (ukryte przedmioty), wykorzystania mapy, lupy czy kompasu (wybór właściwej drogi), a także logicznego myślenia (łamanie szyfrów). Dzięki konieczności współpracy, a czasami zdrowej rywalizacji, Przygody w naturalny sposób rozwijają również kompetencje społeczne. Przy okazji uczestnicy poznają przyrodę i nawiązują z nią nierozerwalną więź, jednocześnie doskonale się bawiąc!

Lista scenariuszy Leśnych Przygód dostępna jest tutaj.

Wiek: Klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej.
Czas trwania: 150-180 minut
Wielkość grupy: Do 15 osób (większe grupy po uprzednim ustaleniu z prowadzącą).
Terminy: Ustalane indywidualnie.
Miejsce: Jeden z lasów z naszej listy lub inny las do 20 km od Krakowa. Zazwyczaj dobieramy miejsce do scenariusza.
Zapytaj o termin
Zapisz się teraz poprzez maila na adres dorota@zmyslywlesie.pl lub wiadomość na Facebooku!