Kąpiele leśne

Zapraszam Was do miejsca, w którym czas płynie wolniej, każdy oddech napełnia nową energią, a siły witalne wracają od samego patrzenia. Zapraszam Was do lasu na leśną kąpiel.

Dla kobiet Dla firm

W lesie nie ma pędu, który towarzyszy nam na co dzień. Nie ma reklam, powiadomień, hasłasu i świateł. Są inne bodźce – takie, których potrzebujemy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Razem nauczymy się je widzieć, a następnie wykorzystywać w sposób, który koi nasze zmysły i ciało. Dzięki temu osiągamy przyrodniczy reset, a gdy opuszczamy las, jesteśmy zregenerowani, wypoczęci i pełni energii.

Jeśli na co dzień pracujesz w pośpiechu i stresie – kąpiel leśna jest dla ciebie. Jeśli potrzebujesz uspokojenia i czegoś na poprawę nastroju – jesteś w dobrym miejscu. Jeśli chcesz potrenować koncentrację i uważność bez presji, w swoim tempie – otrzymasz tę szansę właśnie tutaj. Przyjdź do lasu, otwórz się na nowe doświadczenie i poczuj na własnej skórze, jak błogo zadziała na ciebie las.

Dla kogo: Dorośli
Gdzie: Dowolny las na terenie Krakowa*
Wielkość grupy: od 6 do 14 osób
Czas trwania: 3 godziny
*możliwa organizacja w innym miejscu po wcześniejszych ustaleniach

Rezerwuję!

Propozycje na leśną kąpiel:

Bliżej lasu, bliżej siebie

Ładowanie zielonych baterii za pomocą zmysłów. Swobodny, beztroski spacer wypełniony aktywnościami wyostrzającymi zmysły i dającymi zupełnie nową perspektywę na las. Będzie zabawnie, wesoło i odkrywczo 🙂

Weźmiesz udział w wyjątkowym spacerze przyrodniczym prowadzonym przez leśniczkę, edukatorkę przyrodniczo-leśną, interpretatorkę dziedzictwa i Leśną Czarodziejkę w jednej osobie.

W trakcie drogi będę wprowadzać różne aktywności, pomagające w wielozmysłowym doświadczaniu lasu. Nie zabraknie również wiedzy w odpowiednich dawkach 😉 W zależności od Waszych potrzeb dobiorę takie proporcje, aby każda i każdy z Was skorzystał z tego spotkania jak najwięcej.

Przez doświadczenie, dzięki zadaniom aktywującym zmysły, inaczej spojrzysz na otoczenie. Przebywając w naturze jesteśmy w większej równowadze zmysłowej. Czujemy się lepiej, schodzi z nas napięcie, które gromadzimy na co dzień, wyciszamy się, jesteśmy bliżej siebie. Daj sobie chwilę wytchnienia od myśli i obowiązków i bądź w lesie naprawdę. W grupie, w której każdy jest absolutnie wyjątkowy!

Rezerwuję!

„Klasyczna” kąpiel leśna

Spacer po lesie bez elektroniki, nastawiony na pozostawienie całego świata za sobą, zwolnienie rytmu i zanurzenie się całym sobą w regenerującej mocy lasu.

Leśna kąpiel to inaczej uważne spotkanie z naturą. To otwarcie się na świadome postrzeganie tego co nas otacza za pomocą zmysłów, i tym samym odpoczywanie. Natura daje nam poczucie bycia w równowadze ze swoimi zmysłami, co z kolei przynosi nam ukojenie i wyciszenie.

W naszym codziennym życiu każdego dnia dociera do nas ogromna ilość bodźców z otoczenia, przez co czujemy się zmęczeni i zestresowani. Często koncentrujemy się na tak wielu „miejskich” rzeczach, że zapominamy, jakie korzyści płyną z przebywania na łonie natury – a przecież przyroda jest niezbędnym elementem w naszym życiu.

Podczas leśnej kąpieli odetniesz się od codziennych bodźców i obudzisz swoje zmysły, by czerpać dobrostan w kontakcie z lasem. Lasem, który odkryjesz jako cudowne miejsce z nieskończoną ilość szczegółów, struktur, barw, dźwięków, zapachów. Otwórz serce, uwolnij myśli, zapomnij o czasie i pośpiechu, bądź tu i teraz i daj się zaskoczyć naturze. Wsłuchaj się w przyrodę, by odnaleźć spokój ducha, równowagę i natchnienie.

Rezerwuję!

Co otrzymujesz?

 • 3 godziny aktywnego, relaksującego odpoczynku, podczas którego nie musisz myśleć – specjalistka od lasu zrobi to za Ciebie 🙂
 • Przyrodniczy reset
 • Ładowanie baterii zieloną energią lasu
 • Emocje od radości po zaskoczenie
 • Nowe, głębokie doznania związane z naturą
 • Spotkanie w gronie kobiet, będące okazją do nawiązania nowych znajomości
 • Dobroczynny wpływ lasu, poprawiający koncentrację, uważność i samopoczucie
 • Wiedzę, jak robić sobie własne, krótkie kąpiele leśne w przyszłości
 • Szansę na rzut oka wgłąb siebie, uświadomienie sobie swoich potrzeb
 • Przy częstej praktyce – lepsze zdrowie, większą wydajność, więcej energii i większy dystans do problemów!

Wróciłam szczęśliwa, dotleniona, wzbogacona o wiedzę i energię drzew i kobiet… i najedzona! […] Dziękuję Wam za powrót do natury, do siebie samej

— Hanna

Zbierz grupę chętnych kobiet i zarezerwuj swoje spotkanie w leśnym SPA!

Rezerwuję!

Dodaj Leśne SPA do swojej oferty benefitowej!

Zyskaj:

 • Nowatorski benefit, którym wyróżnisz się spośród konkurentów na rynku pracy
 • Usługę na wysokim poziomie, świadczoną przez doświadczonego eksperta od lasu
 • Regularny zielony detoks dla Twoich pracowników
 • Trening koncentracji i uważności, jednocześnie poprawiający samopoczucie
 • Sprawdzony sposób na pozbycie się stresu i nabranie energii po trudnym okresie w pracy
 • Wyższą efektywność pracowników dzięki odstresowaniu, dotlenieniu, kojącemu wpływowi zieleni i zapachu lasu
 • Przy stałej współpracy – gwarancję określonej liczby weekendowych terminów w miesiącu
 • Opinię firmy proekologicznej i pracodawcy dbającego o balans między pracą a odpoczynkiem

Wróciłam szczęśliwa, dotleniona, wzbogacona o wiedzę i energię drzew i kobiet… i najedzona! […] Dziękuję Wam za powrót do natury, do siebie samej

— Hanna

Nie przegap nowości w ofercieobserwuj nas na Facebooku!