Malowanie naturą

90 minut czasu, odpowiednie farby i trochę wspólnie zebranych liści albo roślin zielnych – tyle wystarczy, aby Twoi uczniowie stworzyli na torbie lub innym materiale przyrodnicze dzieło sztuki. Warsztat idealny nie tylko na jesień!

Ta niecodzienna lekcja plastyki i przyrody w jednym polega na odbijaniu na wybranej tkaninie pokrytych farbą fragmentów natury. Dzięki temu najzwyklejszy materiał pokrywa się wspaniałym, naturalnym wzorem. Po odpowiednim zakonserwowaniu uzyskuje on trwałość porównywalną ze sklepowymi nadrukami.

Jak wykorzystać tę technikę do stworzenia czegoś interesującego? Można np. nanieść kolorowe odbicia liści na prześcieradło – rozwieszone w klasie będzie stanowić genialną jesienną dekorację. Równie popularnym przedmiotem do ozdabiania są materiałowe torby czy koszulki. Odbijmy na nich rośliny, podpiszmy je… i nagle staną się zielnikiem! I to takim, który uczeń będzie chętnie nosić, mimowolnie edukując wszystkich, którzy na niego patrzą 😉

Możliwości są w zasadzie nieskończone – z każdą zainteresowaną klasą ustalamy indywidualnie, jakie cuda powstaną u nich na zajęciach oraz kto zatroszczy się o materiał. Tak czy inaczej, warsztat z pewnością dostarczy wiele radości, a efekty przerosną oczekiwania!

Wiek: Klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej.
Czas trwania: 90 minut.
Wielkość grupy: Do 25 osób.
Terminy: Ustalane indywidualnie.
Miejsce: Sala lekcyjna lub warsztatowa na terenie Krakowa lub do 20 km od jego granic. Możliwa sala poza szkołą za dodatkową opłatą.
Zapytaj o termin
Zapisz się teraz poprzez maila na adres dorota@zmyslywlesie.pl lub wiadomość na Facebooku!