Wyprawa edukacyjna

Pozwólcie się zabrać na 2-2,5 godziny do lasu na spacer z motywem przewodnim, oparty na podstawie programowej. Uczmy się o lesie w lesie, wykorzystując naturalne pomoce naukowe.

Żadna sala lekcyjna nie jest w stanie zastąpić żywego kontaktu z tym, o czym się uczymy. Dlatego nasze zajęcia są wartościowym uzupełnieniem lekcji przyrody, biologii czy geografii. Realizujemy na nich elementy podstawy programowej określone w temacie wyprawy poprzez ruch, zabawę oraz przestrzeń do samodzielnej obserwacji i eksploracji środowiska naturalnego. A wszystko to pod czujnym okiem specjalistki od lasu.

Oglądając, nasłuchując i dotykając, a ponad wszystko będąc zaintrygowane ciekawostkami przyrodniczymi od prowadzącej, dzieci lepiej przyswajają przekazywane treści. Przy niektórych tematach wykorzystujemy również rekwizyty takie jak lupy czy ssawki na owady. To wszystko sprawia, że uczniowie jeszcze długo wracają wspomnieniami do takiego wyjścia klasowego.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas tematami wypraw. Chętnie dostosujemy się również do propozycji grupy.

Wiek: Klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej.
Czas trwania: 120-150 minut
Wielkość grupy: Do 25 osób.
Terminy: Ustalane indywidualnie.
Miejsce: Jeden z lasów z naszej listy lub inny las do 20 km od Krakowa
Zapytaj o termin
Zapisz się teraz poprzez maila na adres dorota@zmyslywlesie.pl lub wiadomość na Facebooku!