Leśna Banda

Leśna Banda to cykl warsztatów dla grup zorganizowanych, takich jak klasy szkolne, drużyny, zespoły, grupy nieformalne i homeschoolingowe. Składa się z 4 spotkań co kwartał, od jesieni do lata, po 3 godziny każde.

Dla grup zorganizowanych

Najważniejsze cele Leśnej Bandy to wykształcenie postawy szacunku wobec przyrody, wieloaspektowa edukacja przyrodnicza, wsparcie dzieci w samodzielności oraz wzmocnienie relacji w grupie. Realizujemy je, ucząc podstaw surwiwalu, praktycznej biologii, pokazując tajniki dzikiej kuchni, proponując gry i zabawy integrujące dzieci oraz takie, które rozwijają logiczne i samodzielne myślenie. Pozwalamy się dzieciom ubrudzić, zmęczyć i wyszaleć – czyli doświadczyć tego, co w naszym dzieciństwie było najfajniejsze.

Dzięki temu, że wszystkie 4 warsztaty odbywają się w tym samym miejscu, uczestnicy Leśnych Band zaprzyjaźniają się z tym miejscem. Po ukończeniu całego cyklu dzieci potrafią m.in. same rozpalić ogień i zapanować nad nim, znaleźć rośliny do przygotowania posiłku i wystrzegać się trujących, bezpiecznie posługiwać się nożem, zbudować proste schronienie od deszczu i upału czy odróżnić kilkanaście gatunków roślin i zwierząt. Stają się bardziej pewni siebie i samodzielni.

Wiek: Klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej
Czas trwania: 4 x 180 minut
Wielkość grupy: Do 25 osób
Terminy: Ustalane indywidualnie
Miejsce: Lasek Mogilski albo Park Leśny Witkowice

Rezerwuję!

Co otrzymujesz?

  • Cykl 4 fascynujących spotkań po 3 godziny, zainspirowanych brytyjskimi forest schools
  • Opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej edukatorki przyrody
  • Wieloaspektową edukację przyrodniczą
  • Elementy praktycznej biologii
  • Rozwój samodzielności i pewności siebie wśród uczniów
  • Integrację klasy w obliczu przyrodniczych wyzwań
  • Szansę na nawiązanie przez uczniów przyjaźni z miejscem spotkania
  • Tonę frajdy!

Nie przeszkodził nam dzisiaj nawet deszcz – był tylko urozmaiceniem i okazją do obcowania z naturą w warunkach wyzwalających nowe zapachy, kolory i doznania…

— Monika

Nie przegap nowości w ofercieobserwuj nas na Facebooku!